Další atraktivní duel. Do Budějovic přijede Sparta!
ČESKÉ BUDĚJOVICE — Pardubice si motoráci úspěšně odškrtli. Teď už je ale třeba napnout síly směrem k utkání s dalším silným protivníkem. Přijede Sparta, zápas se hraje v Budvar aréně v pátek od 17:30. Jihočeši mají Pražanům za první kolo co vracet. Pomůže jim k úspěchu i vyprodaná Budvar aréna? Zajistěte si poslední z rychle mizejících lístků zde.

Banes Motor

První čtvrtinu základní části zakončil Motor na pátém místě se ziskem dvaceti bodů, dosavadní průběh jsme detailně probrali na klubovém webu s koučem Ladislavem Čihákem. Teď začíná druhá runda zápasů a Budějovice se chystají na Spartu. Z posledního zápasu odcházeli motoráci nadšeni po výhře nad prvními Pardubicemi, ale Sparta je neméně silný protivník, proti kterému se Jihočechům bude moc hodit maximální možná podpora Budvar arény. Z dosavadních domácích zápasů je průměrná návštěva budějovického stadionu jen těsně pod hranicí 6000 diváků, podaří se proti Spartě Budvar arénu poprvé vyprodat?

V posledních zápasech se musel Motor obejít bez nemocného Lukáše Pecha a také zraněného Milana Doudery, doba jeho předpokládané absence prozatím není známá. Jistě nebude hrát obránce Ondřej Kachyňa, který byl potrestán disciplinární komisí dvouzápasovým trestem za faul ze zápasu s Pardubicemi.

V prvním vzájemném střetnutí Motor padl v polovině září v O2 aréně 2:5, za hosty se trefili Filip Přikryl a Jan Ordoš.

Sestava Motoru v posledním zápase:

Strmeň (Hrachovina) – Hovorka, Gulaši (A), Vráblík, Štencel, Štich, Pýcha, Kachyňa – Kubík (A), Harris, Ordoš – Gulaš (C), Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Hanzl, Simon – Valský, Toman, Chlubna.

O soupeři – HC Sparta Praha

Ambiciózní mužstvo se po první čtvrtině zatím jen dívá na záda dvojici Pardubice - Litvínov, ale třetí místo už hájí Sparta s pětibodovým náskokem před Třincem a právě Motorem. Sparta ale měla výhodu v tom, že ze třinácti zápasů jich hned devět sehrála na domácím ledě, výjezd do Budějovic pro ni bude teprve pátým v sezóně. Nicméně pozor, varováním pro Čihákovy svěřence je to, že Sparta ze čtyř venkovních zápasů hned tři vyhrála.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je čtrnáctibodový Michal Řepík, o bod méně má Roman Horák a třetí je v týmové produktivitě Pavel Kousal. Z beků má největší důvěru trenérů Michal Kempný (267 odehraných minut) a Aaron Irving (244). Vládcem sparťanského brankoviště je Jakub Kovář, který pustil Josefa Kořenáře pouze do dvou zápasů.

Diváci v Budvar aréně budou mimo jiné svědky toho, jak si motoráci poradí v přesilovkách proti nejlépe bránícímu týmu v oslabení - Pražané mají úspěšnost hry v oslabení téměř 94 procent!