Fotbalisté Českých Budějovic porazili Bohemians 3:0 a už nejsou poslední

České Budějovice 20. srpna (ČTK) - Fotbalisté Českých Budějovic v pátém kole první ligy porazili Bohemians 1905 3:0. První dva góly Jihočechů padly po rozích, v nastaveném čase první půle se prosadil hlavou Qadri Adediran, v úvodu druhé části pak tečoval střelu Jana Suchana Lukáš Havel. V závěru přidal třetí gól Pavel Osmančík. České Budějovice poprvé v sezoně nejvyšší soutěže bodovaly a Zlínu přenechaly poslední místo. "Klokani" prohráli druhé kolo po sobě a třetí z posledních čtyř a jsou desátí.

Téměř celý první poločas se hrálo opatrně a bez šancí. Oba celky se zaměřily především na to, aby neudělaly chybu. Až těsně před přestávkou mohli udeřit hosté. Po dlouhém pasu z levé strany se do míče opřel Köstl a z úhlu těsně minul branku.

V nastaveném čase první části se dostali k sérii tří rohů Jihočeši. První dva Bohemians odvrátili, ale při třetím pokusu se Adediran vzdálil bránící dvojici Hybš, Křapka a hlavou poprvé v ligové sezoně skóroval.

Z Českých Budějovic jako kdyby spadla nervozita a v úvodu druhého poločasu byly nebezpečnější. V 57. minutě měl na noze druhý gól Čermák, ale jeho pokus bránící hráči Boheminas zblokovali na roh. Po něm se míč dostal k Suchanovi, směr jeho střely změnil hlavou kapitán Havel, který rovněž premiérovým zásahem v ročníku nejvyšší soutěže zvýšil na 2:0.

Bohemians se po zbytek zápasu snažili na soupeře něco vymyslet, ale pozorně hrající Dynamo nepřekvapili. V 85. minutě sice Mužík přeloboval domácího brankáře Janáčka, ale míč odvrátil Havel. V závěru utkání se ještě rýsovala dobrá příležitost pro Kozáka, jeho ránu však zablokoval střídající Skalák.

Dynamo potvrdilo vítězství v 89. minutě, kdy po přestávce Zdeňka Ondráška pohodlně přidal třetí gól střídající Osmančík, bývalý hráč Bohemians 1905. V ligové sezoně se zapsal mezi střelce podruhé.

Jihočeši zdolali v nejvyšší soutěži Bohemians počtvrté za sebou a doma dokonce popáté v řadě. V ligové sezoně jako poslední tým poprvé bodovali, navíc premiérově neinkasovali. Doposud přitom obdrželi v nejvyšší soutěži 17 branek, nejvíce ze všech mužstev. Pražané prohráli venku v lize po třech výhrách.