Hokej : Mládež má za sebou další porci mistrovských zápasů, nejúspěšnější byli junioři
Juniorka napravila poslední nepovedený víkend a uhrála proti moravským soupeřům pět bodů. Dorost podlehl Boleslavi, ale vysoko porazil Kladno. Také další kategorie vítězily, pojďme se na všech deset zápasů podívat podrobněji.

U20 - Junioři

Jako obvykle začínáme u těch nejstarších - u juniorů. Ti přivítali v pátek přerovské Zubry a v sobotu zlínské Berany a oba zápasy měly vítěznou tečku. Nejprve v pátek krátce po poledni Motor rozhodl utkání proti Přerovu již v první třetině, kterou ovládl 3:0 a celkově dokráčel k vítězství 4:2, a následující den otočil nepříznivě vyvíjející se utkání proti Zlínu, když otočil z 0:2 na 3:2 po prodloužení, ve kterém hrál dokonce v oslabení. Bodově se vydařil víkend zejména kapitánu týmu Richardu Pitlovi, který si připsal čtyři kanadské body za jeden gól a tři nahrávky. Zmínit musíme také ČSOB Motoráka měsíce za měsíc září v kategorii Akademie ČH Štěpána Hocha, který odehrál o víkendu hned tři utkání. Nejprve v pátek proti Přerovu, následně v sobotu proti Zlínu, kterému vstřelil vítězný gól, a v neděli za "A" tým v Liberci, kde podal dobrý výkon, odehrál bez pár vteřin deset minut, a navíc si připsal tři střely na branku. Juniorka si udržela 7. místo v tabulce a nyní ji čeká duo pražský soupeřů, kdy v pátek do Budvar arény přijede pražská Slavia a v neděli naopak pojedou junioři do Prahy na sparťanský led do holašovické sportovní haly.

U17 - Dorost

Dorost předehrával 12. kolo Extraligy dorostu již ve čtvrtek na ledě Mladé Boleslavi a suverénního lídra soutěže pořádně potrápil. Absentujícího asistenta trenéra Adama Tomáška nahradil na střídačce Václav Nedorost, který i přes nepříznivý výsledek, kluky po zápase pochválil zejména za první dvě třetiny. Kluci v Boleslavi nejprve vedli, ale ve třetí třetině mladoboleslavští potrestali několik individuálních chyb Motoru a zvítězili 5:1. Sobotní utkání mělo naopak zrcadlový obraz, když se Motoru výkonnostně nepovedla první třetina. Bouřka v kabině o první přestávce ale zřejmě zabrala a kluci dokráčeli k drtivému vítězství 7:2. Utkání se bodově povedlo Aleši Benákovi, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Pěkný moment předvedl také Martin Hečko, který ve 33. minutě utkání předvedl trik "Michigan", kdy si vzal za brankou puk na čepel hole a mezi ramenem brankáře a horní tyčí ho poslal do sítě. Našim dorostencům patří po třinácti kolech sedmá příčka v tabulce. V tomto týdnu čekají dorost další dva zápasy. Nejprve na ledě soupeře Pilsen Wolves a následující den na domácím ledě přivítají kluci od 15:30 Litvínov.

U15 - 9. třída

Naše třetí nejstarší kategorie má prozatím výsledky jako na houpačce, když z uplynulých devíti duelů pětkrát zvítězila a čtyřikrát svému soupeři podlehla. Deváťáci odehráli své utkání netradičně již ve čtvrtek, kdy podlehli Litvínovu na jeho ledě 2:5. O jediné dvě branky Motoru se postaral Oliver Volf. Motor se udržel i přes porážku na čtvrtém místě tabulky. Tento víkend čekají kluky dvě utkání, a to v sobotu doma proti Písku od 12:00 a následně v neděli na Kladně od 13:10.

U14 - Starší žáci "A"

Starší žáci "A" po výborném vstupu do soutěže tentokrát zaváhali. V úterním zápase podlehli jasnému lídru soutěže Rytířům z Telče 6:12 a patří jim v tabulce druhé místo. V neděli čeká kluky domácí zápas proti čtvrtému Veselí nad Lužnicí.

U13 - Starší žáci "B"

Naopak SŽB jsou stále suverénní a připsali si již čtvrté vítězství, když ve vyrovnaném duelu porazili Vimperk 9:8 a patří jim tak před sobotním duelem na ledě Milevska první místo. Důležité je zmínit, že nový člen SŽB Václav Pravda, který naskočil již i do zápasů SŽA, byl zvolen ČSOB Motorákem měsíce září v kategorii Žáci.

U12 - Mladší žáci "A"

V kategorii U12 byl Vimperk na rozdíl od svých starších spoluhráčů úspěšnější. Naši kluci podlehli na vimperském stadionu svému soupeři 2:11 a v tabulce se nacházejí na třetím místě právě za svým posledním soupeřem. O další body budou malý motoráci bojovat v sobotu na domácím ledě proti Strakonicím. Utkání začíná ve 13:30 na druhé ledové ploše.

U11 - Mladší žáci "B"

Béčko mladších žáků hrálo v neděli v Soběslavi, kde zvítězilo těsně 6:5 a po třech zápasech má na svém kontě pět bodů. Před nedělním domácím utkáním proti Slavoji Český Krumlov patří klukům pátá příčka z jedenácti týmů.

Základny

Základna A má za sebou první mistrovská utkání. V neděli kluci odehráli svazový turnaj proti Vimperku a Strakonicím a všechny zápasy vyhráli (pozn. redakce všechna utkání minihokeje jsou rozdělena na stranu "A" a stranu "B"). Nejprve porazili Vimperk 13:9 a 16:4 a následně Strakonice 17:3 a 15:2. Tento týden se žádné mistrovské utkání základen hrát nebude. Na závěr je ještě třeba zmínit ČSOB Motoráka měsíce září v kategorii Základen, kterým byl zvolen Tomáš Novotný ze Základny D.