KOM - CEB 3:0 - Z ledu brněnské Komety odjíždí Motor s prázdnou
BRNO — Středeční dohrávka v rámci devátého kola nepřinesla na tváře jihočeských fanoušků mnoho důvodů k radosti. Motor na ledě brněnské Komety bojoval, branky však stříleli pouze domácí. Svěřenci Ladislava Čiháka tak po osmidenní odmlce zapsali svou pátou porážku v řadě poměrem 0:3.

Po slavnostním úvodu, při kterém byl oceněn i Jihočechům dobře známý obránce Michal Gulaši, se do prvních střeleckých pokusů probojoval Motor. Ten mohl těžit z vyloučení Marka Ďalogy, který byl odeslán na trestnou lavici po vyhození kotouče mimo hrací plochu. Po přihrávce od Štencela prověřil Postavu Adam Kubík, který vyslal na brněnského brankáře ránu bez přípravy. Další českobudějovickou šanci musel brankář Postava řešit o pár vteřin později, pokus Nicka Olesena ovšem skončil přesně v lapačce. Motor byl nadále aktivnějším týmem a největší šanci si svěřenci Ladislava Čiháka připsali v polovině 10. minuty. Kondelík posunul kotouč na Milana Gulaše, který si vybruslil do slibné pozice, ze které však jihočeský kapitán našel pouze Postavovu lapačku. V 16. minutě se dočkala střeleckého pokusu i poslední posila Motoru, Tomáš Cibulka, jehož ránu vytěsnil Postava svým ramenem do ochranné sítě. Domácí se osmělili až v samotném závěru první třetiny. Nejprve prověřil Kloučka obránce Ďaloga, který usměrnil svůj pokus pouze do hrudi českobudějovického brankáře. Naopak navrátilec do brněnské sestavy Konečný ve své šanci přestřelil.

Ve zlepšeném herním projevu pokračovala Kometa i na začátku prostřední části. Šanci Zaťoviče ještě brankář Klouček zastavil, na začátku 22. minuty už však kapituloval. Pospíšil našel svou přihrávkou Adama Zbořila, který si vybruslil do lepší pozice a následně střelou mezi tělem a ramenem otevřel gólový účet zápasu. O tři minuty později se navíc Brno dočkalo ideální příležitosti navýšit svůj náskok, když byl při samostatném úniku faulován Zohorna a následovalo tak trestné střílení. K němu se postavil střelec prvního gólu Zbořil, který sice položil Kloučka na ledovou plochu, českobudějovického brankáře však překonat nedokázal. Na začátku 29. minuty byl za podrážení vyloučen Štencel a Kometa se tak dočkala své první početní výhody v utkání. V ní domácí dokázali Jihočechy zmáčknout a v největší příležitosti se objevil Zohorna. Brněnský navrátilec však z voleje zamířil příliš vysoko. Motor tak své první oslabení ubránil a následně i sám zahrozil. Ve 32. minutě sice našel Kubík skulinku v Postavově výstroji, kotouč však zamířil mimo brankoviště. Ještě v nebezpečnější příležitosti se o pár minut později objevil Lukáš Pech, jehož rána orazítkovala horní tyčku domácí branky.

Začátek třetí třetiny odstartovala Kometa početní výhodou, ve které domácí sice kombinovali zejména v útočném pásmu, faul Kovařčíka ze závěru druhé třetiny však nepotrestali. Další branky se tak přítomní diváci dočkali až ve 45. minutě. Za vyhozeným kotoučem z brněnského pásma zamířil nejrychleji Andrej Kollár, který svůj únik zakončil v pádu přesnou ranou mezi Kloučkovy betony. Motor se sice snažil o vstřelení branky, ale aktivnější byla nadále Kometa. Říčka nejprve připravil šanci pro Jedličku, který mířil nad. O pár minut později pak sám Říčka prověřil Kloučkovu pozornost ranou z první. V 52. minutě byl za svou nepřiměřenou aktivitu vyloučen Kondelík a v početní výhodě mohlo Brno definitivně rozhodnout o osudu utkání. Pospíšilův pokus vypadl Kloučkovi do předbrankového prostoru, kde o dorážku usilovala hned dvojice hráčů v modrém. Jihočeši ovšem tuto nepřehlednou situaci přestáli. V závěrečných minutách hry se Motor dočkal ještě početní výhody, kterou doplnila i hra bez brankáře. Místo kontaktní branky však přišla v 59. minutě chyba Štencela na modré čáře a únik Jakuba Fleka, který bezpečně dopravil kotouč do prázdné branky. Poslední vteřiny ještě okořenil pěstní souboj Reillyho s Jedličkou, v němž více ran rozdal zadák Českých Budějovic. Motor tak na brněnské půdě padl poměrem 0:3 a svěřenci Ladislava Čiháka tak po osmidenní pauze zapsali pátou porážku v řadě.

Ohlasy po zápasu

Jiří Hanzlík (Motor): Začali jsme dobře a aktivně, dostali jsme přesilovky, se kterými jsme naložili špatně. Potřebovali bychom v naší situaci dát první gól, ten nepřišel. Pak jsme špatně vstoupili do druhé třetiny a inkasovali jsme gól. Snaha se hráčům upřít nedá, měli jsme i pár dobrých střídání, kde domácí podržel brankář. Našim problémem je ale hra dopředu, produktivita. Již několikátý zápas hrajeme s nulou ve předu. S tím se vyhrávat a bodovat nedá.

Kamil Pokorný (Kometa): Měli jsme špatný vstup do zápasu, udělali jsme dvě technické chyby a dvakrát jsme šli ven. Potom se těžko startuje. Oslabení jsme odehráli výborně, ale nebyli jsme v tempu a poznamenalo to celou první třetinu. Soupeř byl aktivnější na puku i v soubojích a 0:0 pro nás bylo dobré. Druhá třetina byla výborná již od prvního střídání, pak jsme dali gól na 1:0, který nám hodně pomohl. Ve druhé třetině chvilku mačkal soupeř nás, potom jsme my párkrát odjeli a měli nějaké šance. Ve třetí třetině to bylo o tom, jestli budeme zodpovědní vzadu a jestli se nám podaří ujet do nějakého brejku. To se povedlo, Andrej Kollár to tam dovezl na zádech, v tu chvíli se k nám štěstí obrátilo definitivně a zápas jsme zvládli. Ale jednoduché to nebylo, ať už co se týče hlavy, nebo to, že soupeř hrál velice dobře.